WYDARZENIA towarzyszące

Nieodzowną częścią targów są wydarzenia towarzyszące, które przyjmując formę konferencji, seminariów, warsztatów i pokazów edukują uczestników targów.

Prezentowane podczas nich tematy i sposób realizacji, to wypadkowa tendencji, jakie obecnie panują na rynku, ale przede wszystkim potrzeb, żądnych wiedzy klientów. Wydarzenia towarzyszące stanowią także doskonały sposób na promocję targów i poszczególnych salonów, pozwalają na budowanie pozycji eksperta, ale także dają niepowtarzalną okazja do spotkań i budowania relacji z klientami.

W tym roku kontynuujemy dobrą praktykę edukowania uczestników bloku targów przemysłowych i współpracę z organizacjami oraz redakcjami branżowymi, które od lat współtworzą z nami merytoryczną oprawę targów.

 

tsp_logo.jpg

TechnoSteel Poland - INNOWACJE W BRANŻY STALOWEJ

Organizator: AML Press
Termin: 6 czerwca 2018 r.
Opis:
TechnoSteel Poland to m.in. możliwość spotkania w jednym miejscu dostawców stali, ich odbiorców oraz przedstawicieli firm z otocznia biznesowego, zapoznania się z nowymi zastosowaniami stali, a także innowacjami w zakresie technologii, jak i strategii biznesowych – wylicza Andrzej Michalski-Stępkowski, właściciel Wydawnictwa Prasowego AML Press, organizatora wydarzenia.

Więcej: www.itm-polska.pl


not_beznazwy.png

XV Forum Inżynierskie

Technika w Recyklingu

Organizator: Naczelna Organizacja Techniczna – Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.
Termin: 5 czerwca 2018 r.
Opis:
Na XV Forum Inżynierskim pokazane zostaną praktyczne działania w zagospodarowaniu odpadów w polskiej gospodarce. Zaprezentujemy także innowacyjne technologie recyklingu, pozwalające na efektywne odzyskiwanie surowców i materiałów do ponownego ich wykorzystania a także skuteczną współpracę polskich przedsiębiorców z jednostkami naukowymi i badawczymi w tej dziedzinie. Przedstawione zostaną nowe wyzwania dla polskiej gospodarki i nauki, wynikające z obowiązujących przepisów prawa oraz dyrektyw Unii Europejskiej. Wskazane zostaną też źródła pozyskania środków wsparcia na dalsze badania naukowe i wdrożenia nowoczesnych technologii, metod i systemów, prowadzących do gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ).

Więcej: www.itm-polska.pl


kwadrat_mm_magazyn.jpg

MM Speakers Corner

Organizator: MM Magazyn Przemysłowy
Termin: 6 czerwca 2018 r.
Opis:
Jakie są najnowsze trendy w automatyce przemysłowej? W jaki sposób możemy komunikować się z maszynami? Jak zoptymalizować produkcję? Czy wdrażanie energooszczędnych technologii to tylko konieczność związana z coraz ostrzejszymi normami środowiskowymi, czy może czysty zysk dla przedsiębiorstwa? Jaka będzie rola człowieka w nowoczesnej fabryce? Między innymi na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas tego wydarzenia.

Więcej: www.itm-polska.pl


lakiernictwo_logo.jpg

Poligon Umiejętności

Organizator: Lakiernictwo Przemysłowe
Termin: 5-8 czerwca 2018 r.
Opis:
Prawie jak w lakierni, czyli Poligon Umiejętności z czasopismem Lakiernictwo Przemysłowe to przeprowadzane na żywo codzienne pokazy różnych systemów lakierniczych, a także możliwość rozmowy z konkretnym dostawcą o prezentowanych urządzeniach.

Więcej na: www.itm-polska.pl

logo_instytut_obrobki_plastycznej.jpg

Innowacje w zastosowaniach przemysłowych

Organizator: Instytut Obróbki Plastycznej w Poznaniu
Termin:
06.06.2018 r. (godz. 9.30–14.00)

Opis:
Seminarium po raz kolejny stanowi platformę bezpośredniego spotkania przedstawicieli nauki i przemysłu. Problematyka edycji 2018 seminarium obejmuje zagadnienia technologiczne i materiałowe obróbki plastycznej objętościowej (w tym walcowania), obróbki blach oraz maszyn, urządzeń i narzędzi, w powiązaniu z projektami, w których realizacji uczestniczy Instytut Obróbki Plastycznej.

Więcej: www.itm-polska.pl

metal.jpg

 

Druk 3D w medalu

Organizator: CD3D
Termin: 6
czerwca 2018 r.

Opis:
Podczas organizowanej konferencji wystąpią przedstawiciele najważniejszych firm z branży druku 3D w metalach w Polsce. Podczas wykładów zostanie przedstawionych wiele case studies z zakresu wykorzystania technologii przyrostowych w praktyce, wdrożeń systemów do druku 3D w przedsiębiorstwach produkcyjnych, czy unikalnych produktów jakie za ich pomocą powstają.

Więcej: www.3dsolutions.mtp.pl

in4log.jpg

Ćwicz się w LEAN

Organizator: MEDIALOG
Termin: 5-8 czerwca 2018 r.

Opis:

Zasadniczym przesłaniem eventu In4Log jest chęć przekazania inwestorom ifnormacji, że każda istniejąca i zastana przestrzeń produkcyjna może podlegać zmianie w duchu LEAN, a proces ten nie wymaga szczególnego nakładu kapitału. Wiele z urządzeń nadaje się do tego doskonale, wystarczy je odpowiednio doposażyć i zastosować logikę eliminacji MUDA, czyli wszelkiego rodzaju marnotrawstwa.

Tegoroczne pokazy „Ćwiczeń z LEAN” odbędą się według scenariusza, który pokaże jak wpływać na takie parametry pracy jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych. Codzienne pokazy ćwiczeń odbędą się w hali 7A na targach Modernlog w dniach od 5-8 czerwca 2018 roku, co pełną godzinę.

Więcej: www.modernlog.pl


[ Wstecz ]
Partnerzy Medialni