Patronat Honorowy
Patronat Medialny


Patronat Branżowy
Program konferencji

Druk 3D w metalu

W tym roku po raz pierwszy w historii ITM Polska odbędzie się konferencja „Druk 3D w metalu”, wspierana przez CD3D wydawcę największych portali poświęconych technologiom przyrostowym w kraju – Centrum Druku 3D i 3D w praktyce.

slajder_3d_w_metalu.jpg

Program konferencji:

10:00 - oficjalne przywitanie

10:10 - Paweł Ślusarczyk - CD3D

10:30 - Materialise

11:00 - Bibus Menos

11:30 - 3D Phoenix

12:00 - dr inż. Bogdan Dąbrowski - Renishaw

12:30 - dr inż. Maciej Cader - PIAP

13:00 - Magdalena Przychodniak - CD3D

13:30 - dr Marcin Elgalal - Pracowania Indywidualnych Implantów Medycznych

14:00 - Q&A i podsumowanie

14:30 - koniec konferencji

Rokrocznie w targach ITM Polska bierze udział blisko 1000 wystawców, którzy prezentują rozwiązania dla takich gałęzi przemysłu jak transport, motoryzacja, obróbka powierzchni, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu, lakiernictwo czy bezpieczeństwo i higiena pracy. Od 2016 roku w tym samym czasie odbywają się targi 3D Solutions – impreza poświęcona w całości technologiom przyrostowym. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się wydarzenie towarzyszące – konferencja „Druk 3D w metalu”, wspierana przez CD3D wydawcę największych portali poświęconych technologiom przyrostowym w kraju – Centrum Druku 3D i 3D w praktyce.

Technologia druku 3D z metalu to obecnie najdynamiczniej rozwijająca się metoda przyrostowa. W opublikowanym niedawno raporcie czołowej firmy analitycznej specjalizującej się w badaniu rynku druku 3D – Wohlers Associates, w 2017 roku nastąpił gigantyczny, 80%-wy wzrost sprzedaży systemów do druku 3D z metalu. W ciągu ostatnich trzech lat, liczba sprzedanych maszyn tego typu była większa, niż całkowita sprzedaż od początku lat 00-nych, gdy trafiły one na rynek. Produkcją drukarek 3D do metalu zajęły się takie koncerny jak GE, DMG Mori, Matsuura, czy Michelin. W tej chwili pytaniem nie jest, czy druk 3D z metalu zostanie w jakikolwiek sposób zaadaptowany w przemyśle, tylko do jakiego stopnia zastąpi tradycyjne metody wytwórcze?

Podczas organizowanej konferencji wystąpią przedstawiciele najważniejszych firm z branży druku 3D w metalach w Polsce. Podczas wykładów zostanie przedstawionych wiele case studies z zakresu wykorzystania technologii przyrostowych w praktyce, wdrożeń systemów do druku 3D w przedsiębiorstwach produkcyjnych, czy unikalnych produktów jakie za ich pomocą powstają.

Konferencja będzie jednodniowa i odbędzie się 6 czerwca 2018 r.

To jedyna w swoim rodzaju okazja aby poznać najnowsze trendy w tym obszarze i zobaczyć w którym kierunku podążają największe koncerny przemysłowe świata.

[ Wstecz ]
Partnerzy MedialniChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact